
Anmälan öppen till målvaktscamp & extraträning med HIF
Vi har både en påsk- & målvaktscamp under påsklovet med fåtal platser kvar. Dessutom erbjuder vi från och med den 25 april extraträningar för såväl HIF-spelare som 10-12-åringar från andra föreningar. Mer information finns nedan.
HIF Målvaktscamp på påsklovet – Endast fåtal platser kvar
Vill du ta ditt målvaktsspel till nästa nivå? Under påsklovet bjuder HIF in målvakter födda 2011–2014 till en inspirerande målvaktscamp ledd av målvaktstränare från HIF-akademin.
Datum: Måndag 14 april & Tisdag 15 april
Plats: Olympiafältet Plan 10
Kostnad: 300 kr
Observera: Endast fåtal platser kvar i varje grupp
Tider:
Födda 2011–2012: kl. 16:00–17:00
Födda 2013–2014: kl. 17:00–18:00
Ta chansen att utvecklas som målvakt i en professionell miljö – anmäl dig innan platserna tar slut.
Extraträning med HIF
Välkommen till Extraträning med HIF – en möjlighet för fotbollsspelare födda 2013–2015 (10-12 år) att få ett extra fotbollspass i veckan. Träningarna leds av instruktörer från HIF och fokuserar på teknisk utveckling.
Plats: OlympiafältetPlan 10
Tid: Fredagar kl. 15:00–16:00
Kostnad: 100 kr per tillfälle
Antal platser: 20 spelare
Öppet för alla: Både HIF-spelare och spelare från andra klubbar är välkomna
Datum för första tillfälle: 25 april
Samling sker ombytta och klara på planen vid utsatt tid. Träningen är ett extra komplement och ska inte ersätta ordinarie lagträningar.
Påskcamp – Fåtal platser kvar
Helsingborgs IF bjuder in alla flickor och pojkar födda 2012–2014 till HIF:s Påskcamp 2025!
Campen riktar sig till barn som brinner för fotboll och vill ha tre extra träningspass med stort fokus på teknisk träning. Under ledning av HIF:s tränare får spelarna utveckla sina tekniska färdigheter. Campen riktar sig till barn som redan spelar fotboll och önskar att få kompletterande träning.
Datum: 14 & 15 april
Tid: 14:00–15:30
Plats: Olympiafältet Plan 10
Pris: 400 kr