skip to Main Content

Målvakter

Niklas Andersson
Niclas Barglik Michalak

Backar

Albin Lataj
Daniel Markovski
Isak Augustsson
Isak Säiner
Vilgot Wahlén
Ludvig Wenström

Mittfältare

Nino Bursic
Wilmer Hamberg
Erik Annborn
Casper Ljung
Max Persson
Marko Gavran
Albert Ernst Modig
Milo Radojevic

Forwards

Baker Amer
Carl Björling
Elias Ulosoy
Aidan Zaar Ibrahimaga
Ebbe Jonasson
Liam Jönsson
Lundrim Vishaj

Ledare

Robin Stolt, Huvudtränare

Kristoffer Schönbeck, Ass. tränare

Marcus Krmpotic, Ass. tränare

Spelschema

P17 Allsvenskan Södra
Trelleborgs FF – HIF
2-1
Sön 3 april 15:30, Västervångs IP
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Mjällby AIF
0-4
Sön 10 april 12:30, Olympiafältet Plan 10
P17 Allsvenskan Södra
Kalmar FF – HIF
0-2
Fre 15 april 14:00, Gasten IP
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Jönköpings Södra IF
2-1
Sön 24 april 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
Örebro SK – HIF
3-3
Lör 30 april 14:00, Behrn Arena
P17 Allsvenskan Södra
HIF – IF Elfsborg
1-1
Sön 8 maj 12:30, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
Halmstads BK – HIF
-
Sön 15 maj 13:00, Halmstad Arena P2
P17 Allsvenskan Södra
HIF – IFK Norrköping FK
-
Sön 22 maj 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Malmö FF
-
Sön 29 maj 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
IFK Göteborg – HIF
-
Sön 5 juni 15:00, Kviberg 2
P17 Allsvenskan Södra
HIF – BK Häcken
-
Sön 12 juni 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
Lunds BK – HIF
-
Sön 19 juni 12:00, Klostergårdens IP
P17 Allsvenskan Södra
HIF – GAIS
-
Tors 23 juni 19:00, Olympiafältet Plan 8
P17 Allsvenskan Södra
Mjällby AIF – HIF
-
Sön 31 juli 16:00, Strandvallen
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Trelleborgs FF
-
Sön 7 aug 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Kalmar FF
-
Sön 14 aug 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
Jönköpings Södra IF – HIF
-
Sön 21 aug 16:00, Jordbrovallen
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Örebro SK
-
Sön 28 aug 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
IF Elfsborg – HIF
-
Sön 4 sept 13:00, Borås Arena
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Halmstads BK
-
Sön 11 sept 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
IFK Norrköping FK – HIF
-
Lör 17 sept 16:30, Platinumcars Arena
P17 Allsvenskan Södra
HIF – IFK Göteborg
-
Sön 25 sept 15:00, Olympiafältet Plan 6
P17 Allsvenskan Södra
Malmö FF – HIF
-
Fre 30 sept 19:00, Malmö Stadionområdet Plan 10
P17 Allsvenskan Södra
GAIS – HIF
-
Sön 9 okt 13:00, Gaisgården 2
P17 Allsvenskan Södra
HIF – Lunds BK
-
Sön 16 okt 15:00, Olympiafältet Plan 10
P17 Allsvenskan Södra
BK Häcken – HIF
-
Sön 23 okt 14:00, Gothia Park
HIF - Halmstads BK
3-2
Söndag 6 juni 12:30, Olympiafältet plan 6
IFK Norrköping FK - HIF
3-1
Lördag 12 juni 13:00, Platinumcars Arena
HIF - Kalmar FF
2-2
Onsdag 16 juni 19:00, Olympiafältet plan 8
HIF - Örebro SK FF
2-1
Söndag 20 juni 13:00, Olympiafältet plan 6
Jönköpings Södra IF - HIF
4-5
Torsdag 24 juni 13:00, Jordbrovallen
Utsiktens BK - HIF
2-6
Söndag 25 juli 13:00, Åkeredsvallen
HIF - Jönköpings Södra IF
2-2
Söndag 1 augusti 13:00, Olympiafältet plan 6
BK Häcken - HIF
2-3
Söndag 8 augusti 11:45, Gothia Park
HIF - Mjällby AIF
1-1
Onsdag 11 augusti 18:30, Olympiafältet plan 6
Kalmar FF - HIF
1-3
Lördag 14 augusti 14:00, Skyttis
HIF - FK Karlskrona
6-0
Söndag 22 augusti 15:00, Olympiafältet plan 6
Halmstads BK - HIF
1-3
Söndag 29 augusti 13:00, Halmstad Arena
Trelleborgs FF - HIF
2-3
Söndag 5 september 13:00, Östervångsstadions IP
IF Elfsborg - HIF
2-3
Söndag 12 september 13:00, Borås Arena
Östers IF - HIF
2-3
Söndag 26 september 13:00, Värendsvallen
HIF - Malmö FF
2-0
Fredag 1 oktober 17:30, Olympiafältet plan 5
HIF - Utsiktens BK
6-1
Söndag 10 oktober 13:00, Olympiafältet plan 10
HIF - Trelleborgs FF
1-1
Söndag 17 oktober 11:00, Olympiafältet plan 10
HIF - IFK Norrköping FK
3-1
Söndag 24 oktober 15:00, Olympiafältet plan 6
Örebro SK FK - HIF
1-3
Lördag 30 oktober 14:00, Behrn Arena
Mjällby AIF - HIF
1-2
Lördag 3 november 13:00, Strandvallen
HIF - BK Häcken
0-6
Onsdag 6 november 12:30, Olympiafältet plan 10
FK Karlskrona - HIF
0-3
Söndag 14 november 14:00, Karlskrona IP
HIF - IFK Göteborg
3-2
Onsdag 17 november 19:00, Olympiafältet plan 5
HIF - IF Elfsborg
3-1
Söndag 21 november 14:00, Olympiafältet plan 10
IFK Göteborg - HIF
4-2
Söndag 28 november 15:00, Prioritet Serneke Arena
HIF - Östers IF
3-1
Söndag 5 december 14:00, Olympiafältet plan 10
Malmö FF - HIF
Söndag 12 december 14:00, Malmö stadionområdet plan 7