skip to Main Content

Målvakter

Niklas Andersson
Niclas Barglik Michalak

Backar

Albin Lataj
Daniel Markovski
Isak Augustsson
Isak Säiner
Vilgot Wahlén
Ludvig Wenström

Mittfältare

Nino Bursic
Wilmer Hamberg
Erik Annborn
Casper Ljung
Max Persson
Marko Gavran
Albert Ernst Modig
Milo Radojevic

Forwards

Baker Amer
Carl Björling
Elias Ulosoy
Aidan Zaar Ibrahimaga
Ebbe Jonasson
Liam Jönsson
Lundrim Vishaj

Ledare

Robin Stolt, Huvudtränare

Kristoffer Schönbeck, Ass. tränare

Marcus Krmpotic, Ass. tränare

Spelschema

Division
? – Helsingborgs IF
-
HIF - Halmstads BK
3-2
Söndag 6 juni 12:30, Olympiafältet plan 6
IFK Norrköping FK - HIF
3-1
Lördag 12 juni 13:00, Platinumcars Arena
HIF - Kalmar FF
2-2
Onsdag 16 juni 19:00, Olympiafältet plan 8
HIF - Örebro SK FF
2-1
Söndag 20 juni 13:00, Olympiafältet plan 6
Jönköpings Södra IF - HIF
4-5
Torsdag 24 juni 13:00, Jordbrovallen
Utsiktens BK - HIF
2-6
Söndag 25 juli 13:00, Åkeredsvallen
HIF - Jönköpings Södra IF
2-2
Söndag 1 augusti 13:00, Olympiafältet plan 6
BK Häcken - HIF
2-3
Söndag 8 augusti 11:45, Gothia Park
HIF - Mjällby AIF
1-1
Onsdag 11 augusti 18:30, Olympiafältet plan 6
Kalmar FF - HIF
1-3
Lördag 14 augusti 14:00, Skyttis
HIF - FK Karlskrona
6-0
Söndag 22 augusti 15:00, Olympiafältet plan 6
Halmstads BK - HIF
1-3
Söndag 29 augusti 13:00, Halmstad Arena
Trelleborgs FF - HIF
2-3
Söndag 5 september 13:00, Östervångsstadions IP
IF Elfsborg - HIF
2-3
Söndag 12 september 13:00, Borås Arena
Östers IF - HIF
2-3
Söndag 26 september 13:00, Värendsvallen
HIF - Malmö FF
2-0
Fredag 1 oktober 17:30, Olympiafältet plan 5
HIF - Utsiktens BK
6-1
Söndag 10 oktober 13:00, Olympiafältet plan 10
HIF - Trelleborgs FF
1-1
Söndag 17 oktober 11:00, Olympiafältet plan 10
HIF - IFK Norrköping FK
3-1
Söndag 24 oktober 15:00, Olympiafältet plan 6
Örebro SK FK - HIF
1-3
Lördag 30 oktober 14:00, Behrn Arena
Mjällby AIF - HIF
1-2
Lördag 3 november 13:00, Strandvallen
HIF - BK Häcken
0-6
Onsdag 6 november 12:30, Olympiafältet plan 10
FK Karlskrona - HIF
0-3
Söndag 14 november 14:00, Karlskrona IP
HIF - IFK Göteborg
3-2
Onsdag 17 november 19:00, Olympiafältet plan 5
HIF - IF Elfsborg
3-1
Söndag 21 november 14:00, Olympiafältet plan 10
IFK Göteborg - HIF
4-2
Söndag 28 november 15:00, Prioritet Serneke Arena
HIF - Östers IF
3-1
Söndag 5 december 14:00, Olympiafältet plan 10
Malmö FF - HIF
Söndag 12 december 14:00, Malmö stadionområdet plan 7