• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Vi söker ideella krafter till kommunikationsavdelningen

År 2019 är HIF tillbaka i Allsvenskan och det gäller att förstärka på alla plan. Nu söker vi ideella krafter till kommunikationsavdelningen. Låter det intressant? Läs mer nedan!

Vilka söker vi?
Vi söker dig som tycker om HIF och känner att du vill hjälpa till med arbete i klubben. Du ska vara duktig på antingen text, grafisk design, bild eller film. Längre ner finns mer specificerad information om dessa områden. Du är minst 16 år gammal och ska vara samarbetsvillig, pålitlig och öppen för att lära dig.

Någon ekonomisk ersättning utgår ej men du får ingå i ett roligt gäng som ska hjälpas åt att både utveckla HIF:s kommunikation men också sig själva. Du får använda HIF som referens vid arbetssökningar och du får se HIF-matcher live på Olympia.

Vi vill ha din ansökan senast fredagen den 18 januari. 

Text
Är du duktig skribent som vill utvecklas, skriva texter för HIF:s hemsida, göra inlägg på klubbens sociala medier och ingå i klubbens mediaredaktion? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv och vad du har för erfarenhet. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Grafisk design
Brinner du för grafisk design och har erfarenhet av att arbeta i Photoshop? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet samt några exempel på bilder du gjort. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Bild
Är du duktig fotograf som vill fota vid våra matcher eller andra evenemang? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och några bilder du tagit. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Video
Är du duktig på att filma eller redigera film? Kanske både och? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och exempel på film du skapat. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.
Publicerades 2019-01-09 13:49 Skrevs av Midhat Kuduzovic

NYHETER

Henrik Larsson ny huvudtränare i HIF

2019-06-16 14:00

Klubblegendaren Henrik Larsson återvänder till HIF som huvudansvarig för A-laget.…

LÄS MER

HIF ersätter Per-Ola Ljung som huvudtränare för A-laget

2019-06-15 14:45

Per-Ola Ljung lämnar sin roll som huvudtränare i HIF. –…

LÄS MER

Supporterinformation inför träningsmatchen mot IFK Göteborg

2019-06-12 15:14

Torsdagen den 20 juni klockan 16:00 tar HIF emot IFK…

LÄS MER

HIF:s kommunikationsavdelning söker praktikanter

2019-06-10 14:20

HIF söker praktikanter som vill arbeta med kommunikation under höstterminen…

LÄS MER

Lyckade landslagsdebuter för Max Svensson och Kalle Joelsson

2019-06-07 21:22

Max Svensson och Kalle Joelsson spelade båda hela matchen när…

LÄS MER

Max Svensson inför U21-landskampen mot Norge: “Hoppas att så många som möjligt kommer”

2019-06-07 10:11

Ikväll, fredag, klockan 18:30 tar det svenska U21-landslaget emot Norge…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...