• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Vi söker ideella krafter till kommunikationsavdelningen

År 2019 är HIF tillbaka i Allsvenskan och det gäller att förstärka på alla plan. Nu söker vi ideella krafter till kommunikationsavdelningen. Låter det intressant? Läs mer nedan!

Vilka söker vi?
Vi söker dig som tycker om HIF och känner att du vill hjälpa till med arbete i klubben. Du ska vara duktig på antingen text, grafisk design, bild eller film. Längre ner finns mer specificerad information om dessa områden. Du är minst 16 år gammal och ska vara samarbetsvillig, pålitlig och öppen för att lära dig.

Någon ekonomisk ersättning utgår ej men du får ingå i ett roligt gäng som ska hjälpas åt att både utveckla HIF:s kommunikation men också sig själva. Du får använda HIF som referens vid arbetssökningar och du får se HIF-matcher live på Olympia.

Vi vill ha din ansökan senast fredagen den 18 januari. 

Text
Är du duktig skribent som vill utvecklas, skriva texter för HIF:s hemsida, göra inlägg på klubbens sociala medier och ingå i klubbens mediaredaktion? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv och vad du har för erfarenhet. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Grafisk design
Brinner du för grafisk design och har erfarenhet av att arbeta i Photoshop? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet samt några exempel på bilder du gjort. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Bild
Är du duktig fotograf som vill fota vid våra matcher eller andra evenemang? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och några bilder du tagit. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Video
Är du duktig på att filma eller redigera film? Kanske både och? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och exempel på film du skapat. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.
Publicerades 2019-01-09 13:49 Skrevs av Midhat Kuduzovic

NYHETER

16-årige Simon Bengtsson om första veckan med A-laget: “Blivit bra omhändertagen”

2021-01-16 12:00

Simon Bengtsson är 16 år gammal och har varit i…

LÄS MER

Lunchmeny vecka 3

2021-01-15 14:15

I sportbaren serveras god lunchbuffé med utsikt över landets finaste…

LÄS MER

Mikael Dahlberg ny akademichef i HIF

2021-01-15 11:51

Mikael Dahlberg blir ny akademichef i HIF. Han tillträder sin…

LÄS MER

Olympia – Årets otbollsplan enligt de allsvenska spelarna 2020

2021-01-15 10:39

De allsvenska spelarna 2020 har via spelarföreningen röstat fram Olympia…

LÄS MER

Superettanpremiär borta mot GIF Sundsvall – Här är spelordningen

2021-01-14 17:03

Spelordningen för Superettan 2021 är nu fastställd. HIF inleder borta…

LÄS MER

Premiärträningen flyttas på grund av frusen plan

2021-01-14 9:57

På grund av frusen plan kommer dagens premiärträning att flyttas…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...