• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Vi söker ideella krafter till kommunikationsavdelningen

År 2019 är HIF tillbaka i Allsvenskan och det gäller att förstärka på alla plan. Nu söker vi ideella krafter till kommunikationsavdelningen. Låter det intressant? Läs mer nedan!

Vilka söker vi?
Vi söker dig som tycker om HIF och känner att du vill hjälpa till med arbete i klubben. Du ska vara duktig på antingen text, grafisk design, bild eller film. Längre ner finns mer specificerad information om dessa områden. Du är minst 16 år gammal och ska vara samarbetsvillig, pålitlig och öppen för att lära dig.

Någon ekonomisk ersättning utgår ej men du får ingå i ett roligt gäng som ska hjälpas åt att både utveckla HIF:s kommunikation men också sig själva. Du får använda HIF som referens vid arbetssökningar och du får se HIF-matcher live på Olympia.

Vi vill ha din ansökan senast söndagen den 20 januari. 

Text
Är du duktig skribent som vill utvecklas, skriva texter för HIF:s hemsida, göra inlägg på klubbens sociala medier och ingå i klubbens mediaredaktion? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv och vad du har för erfarenhet. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Grafisk design
Brinner du för grafisk design och har erfarenhet av att arbeta i Photoshop? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet samt några exempel på bilder du gjort. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Bild
Är du duktig fotograf som vill fota vid våra matcher eller andra evenemang? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och några bilder du tagit. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Video
Är du duktig på att filma eller redigera film? Kanske både och? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och exempel på film du skapat. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.
Publicerades 2019-01-09 13:49 Skrevs av Midhat Kuduzovic

NYHETER

Johan Persson om att vara med under första träningsveckan: “Helt underbart”

2019-01-14 14:11

Mittfältaren Johan Persson, som missade stora delar av 2018 års…

LÄS MER

Prolympia har ambitionen att i samarbete med HIF starta en högstadieskola i Helsingborg

2019-01-11 15:00

HIF och Prolympia, som är specificerade på att driva idrottsskolor…

LÄS MER

Dagens lunch i sportbaren från och måndagen 14/1 – Här är menyn!

2019-01-11 13:04

Efter jul- och nyårsuppehåll börjar sportbaren på Olympia servera dagens…

LÄS MER

Vi söker ideella krafter till kommunikationsavdelningen

2019-01-09 13:49

År 2019 är HIF tillbaka i Allsvenskan och det gäller…

LÄS MER

Pär Hansson positiv om nackskadan: “Det har läkt”

2019-01-08 13:24

Pär Hansson skadade nacken efter en olycklig landning mot IK…

LÄS MER

Olympiashopens öppettider under januari

2019-01-08 12:52

Efter julledigheten kommer Olympiashopen att ha öppet onsdagar, torsdagar och…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...