• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Vi söker ideella krafter till kommunikationsavdelningen

År 2019 är HIF tillbaka i Allsvenskan och det gäller att förstärka på alla plan. Nu söker vi ideella krafter till kommunikationsavdelningen. Låter det intressant? Läs mer nedan!

Vilka söker vi?
Vi söker dig som tycker om HIF och känner att du vill hjälpa till med arbete i klubben. Du ska vara duktig på antingen text, grafisk design, bild eller film. Längre ner finns mer specificerad information om dessa områden. Du är minst 16 år gammal och ska vara samarbetsvillig, pålitlig och öppen för att lära dig.

Någon ekonomisk ersättning utgår ej men du får ingå i ett roligt gäng som ska hjälpas åt att både utveckla HIF:s kommunikation men också sig själva. Du får använda HIF som referens vid arbetssökningar och du får se HIF-matcher live på Olympia.

Vi vill ha din ansökan senast fredagen den 18 januari. 

Text
Är du duktig skribent som vill utvecklas, skriva texter för HIF:s hemsida, göra inlägg på klubbens sociala medier och ingå i klubbens mediaredaktion? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv och vad du har för erfarenhet. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Grafisk design
Brinner du för grafisk design och har erfarenhet av att arbeta i Photoshop? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet samt några exempel på bilder du gjort. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Bild
Är du duktig fotograf som vill fota vid våra matcher eller andra evenemang? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och några bilder du tagit. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.

Video
Är du duktig på att filma eller redigera film? Kanske både och? Då är du välkommen att skicka ett mejl till mk@hif.se med kort fakta om dig själv, vad du har för erfarenhet och exempel på film du skapat. Skriv "HIF Media 2019" i ämnesraden.
Publicerades 2019-01-09 13:49 Skrevs av Midhat Kuduzovic

NYHETER

U21: Noel Mbo tvåmålsskytt i 4-2-seger mot IF Elfsborg

2019-03-26 18:06

HIF besegrade IF Elfsborg med 4-2 i den andra omgången…

LÄS MER

Se Insidan EP33 – Träningsmatch & genrep här!

2019-03-25 19:07

Se Insidan EP33 – Träningsmatch & genrep här:

LÄS MER

U21: Inför HIF – IF Elfsborg

2019-03-25 13:45

Imorgon, tisdagen den 26 mars klockan 16:00, tar HIF:s U21-lag…

LÄS MER

Vi behöver din hjälp – Är du redo att hjälpa HIF?

2019-03-25 9:26

Den allsvenska premiären mot IFK Norrköping den 31 mars klockan…

LÄS MER

Se höjdpunkterna från genrepet mot FCK här!

2019-03-22 16:52

HIF spelade under torsdagskvällen 2-2 mot FC Köpenhamn. Alla fyra…

LÄS MER

Per-Ola Ljung efter 2-2 mot FC Köpenhamn

2019-03-21 21:25

Huvudtränare Per-Ola Ljung var både nöjd och missnöjd efter det…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...