• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Landslagsuppdrag 2013

A-landslag

 

15-19/11
VM-playoff, Island - Kroatien, Kroatien - Island
Arnór Smárason

 

11-15/10
VM-kval, Island - Cypern, Norge - Island
Arnór Smárason

 

11-15/10
VM-kval, Albanien - Schweiz, Cypern - Albanien
Loret Sadiku

 

11-15/10
VM-kval, Slovenien - Norge, Norge - Island
Ardian Gashi

 

14/8
Träningslandskamp, Sverige - Norge (Friends Arena)
Ardian Gashi

 

24/3
VM-kval, Ghana - Sudan
David Accam

 

18-27/1
Januariturné, King´s Cup (Thailand)
Pär Hansson

 

19/1-10/2
Afrikanska mästerskapen (Sydafrika)
May Mahlangu

 

13/1
Träningslandskamp, Zambia - Norge
Ardian Gashi

 

8/1
Träningslandskamp, Sydafrika - Norge
May Mahlangu

 

8/1
Träningslandskamp, Sydafrika - Norge
Ardian Gashi

 

U21-landslag

 
6/9-10/9
EM-kval, Sverige - Polen, Turkiet-Sverige
Emil Krafth

 

14/8
Landskamp, Sverige - Norge
Emil Krafth

 

21-24/3
Landskamp, Portugal - Sverige, Kroatien - Sverige
Emil Krafth

 

5/2
Landskamp, England - Sverige (Walsall)
Andreas Linde

 

P19/94-landslag

 
9-11/10
Dubbellandskamp, Finland - Sverige
Andreas Linde, Carl Johansson

 

19-21/3
Dubbellandskamp, Skottland - Sverige
Linus Müller, Rasmus Lindgren

 

2-9/2
Fyrnationsturnering, La Manga (Spanien)
Linus Müller och Emil Krafth

 

P18/95-landslag

 
15-18/11
Landslagsläger, Bosön
Gustav Jarl

 

8-15/10
EM-kval, Sverige - Azerbajdzjan, Sverige-Bosnien Hercegovina, Sverige - Irland
Gustav Jarl

 

8-10/9
3-nationsturnering, Danmark
Gustav Jarl

 

13-15/8
Dubbellandskamp, Finland - Sverige
Gustav Jarl, Måns Lagmark

 

22-25/3
Landslagsläger, Bosön
Måns Ekvall, Gustav Jarl, Måns Lagmark, Fredrik Widlund

 

P17/96-landslag

 

5-8 december
Landslagsläger, Bosön
Alexander Achinioti Jönsson, Elias Andersson, Anton Kinnander

 

17 oktober-8 november
VM-slutspel i Förenade Arabemiaten
Elias Andersson

 

7-12 juli
Landslagsläger, Bosön
Niklas Jönsson, Anton Kinnander

 

5-17 maj
EM-slutspel i Slovakien
Elias Andersson

 

23 mars-1 april
Elite Round i Ungern
Elias Andersson

 

2-8/3
Dubbellandskamp, Cypern - Sverige
Elias Andersson

 

P16/97-landslag

 
28 november - 1 december
Landslagsläger, Bosön
Felix Bindelöv, Yonathan Getachew, Måns Hermann, Anton Olsson

 

11 - 4 augusti
Nordisk pojkturnering, Hamar
Anton Olsson

 

29 april-3 maj
Fyrnationsturnering, Lettland (Riga)
Yonathan Getachew, Anton Olsson

 

25 mars-28 mars
Landslagsläger, Bosön
Yonathan Getachew, Måns Herrmann, Anton Olsson

 

P15/98-landslag

 
12-15 december
Landslagsläger, Bosön
Alexander Engholm, Felix Olsson Lundgren,

 

17-19 september
Dubbellandskamp, Norge - Sverige
Felix Olsson Lundgren

 

20-22 augusti
Dubbellandskamp, Finland - Sverige
Felix Olsson Lundgren

 

1-4 augusti
Landslagsläger, Bosön
Alexander Engholm, Felix Olsson Lundgren

NYHETER

U17: Inför HIF-Kalmar FF

2018-10-13 18:16

Imorgon söndag väntar ny hemmamatch för U17-laget då Kalmar FF…

LÄS MER

U19: Inför HIF-Öster

2018-10-12 21:27

Imorgon lördag spelar HIF U19 mot Östers IF på bortaplan.…

LÄS MER

Sportbaren håller extraöppet och visar AFC – Falkenberg söndagen den 21 oktober

2018-10-12 15:18

Söndagen den 21 oktober klockan 15:00 möts AFC Eskilstuna och…

LÄS MER

Se Alltid Fullsatt avsnitt 12 här!

2018-10-10 19:53

I Alltid Fullsatt delar Daniel Andersson med sig av sina…

LÄS MER

Rösta på årets HIF:are 2018!

2018-10-10 17:28

Var med och rösta fram årets HIF:are! Vid säsongens sista seriematch…

LÄS MER

Adam Kaied kallad till P16-landslagssamling

2018-10-09 16:41

HIF:s Adam Kaied är kallad till P16-landslagets Future Team-samling på…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...