• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Landslagsuppdrag 2012

A-LANDSLAG

 

14/11
Landskamp, Finland - Cypern
Jere Uronen

 

14/11
Landskamp, Sverige - England (Stockholm, Friends Arena)
Pär Hansson

 

17 oktober
EM-kval, Cypern - Norge
Ardian Gashi

 

13 oktober
EM-kval, Finland - Georgien
Jere Uronen

 

12 - 16 oktober
Landskamper, Polen - Sydafrika, Sydafrika - Kenya
May Mahlangu

 

15/8
Landskamp, Sverige - Brasilien (Stockholm, Råsunda)
Pär Hansson

 

27/5 - 30/5
Landskamp, Frankrike-Island, Sverige-Island
Alfred Finnbogason

 

24/5-1/7
EM-slutspel Polen/Ukraina
Pär Hansson

 

26/5
Landskamp, Finland - Turkiet (Salzburg, Österrike)
Jere Uronen

 

17-24 januari
Landskamper Qatar
Pär Hansson, Markus Holgersson

 

U21-LANDSLAG

 

6/9-10-9
EM-kval, Sverige - Ukraina (Kalmar, Guldfågeln Arena)
Emil Krafth

 

15/8
Landskamp, Sverige - Rumänien (Stadsparksvallen i Jönköping)
Joseph Baffo, Loret Sadiku

 

26/5-14/6
EM-kval, Ukraina - Sverige (Kiev, Ukraina), Sverige - Malta (Örjans Vall, Halmstad), Sverige - Finland (Guldfågeln Arena, Kalmar)
Joseph Baffo, Loret Sadiku Emil Krafth

 

29/2
Landskamp, Ryssland - Sverige (Municipal i Marbelle)
Joseph Baffo

 

27/2 - 1/3
Landskamp, Frankrike - Finland (Albi Frankrike)
Jere Uronen

 

P19-LANDSLAG

 

7-14/2
Landslagsturnering, La Manga
Lucas Ohlander, Andreas Linde

 
P18-LANDSLAG

 
12/11 - 15/11
Landslagsläger, Bosön
Emil Krafth, William Kvist, Linus Müller

 

10/10 - 15/10
EM-kval i Slovenien
Emil Krafth, Linus Müller

 

6/9 - 10/9
3-nationsturnering, Halland
Emil Krafth, Linus Müller

 

14/8 - 18/8
Dubbellandskamp, Finland - Sverige
Emil Krafth, William Kvist, Linus Müller

 

10/6 - 12/6
Dubbellandskamp, Rumänien - Sverige
Emil Krafth, William Kvist, Linus Müller

 

27/2 - 1/3
Landslagsläger, Bosön
Mattias Freij, Emil Krafth, William Kvist, Rasmus Lindgren, Linus Müller

 

P17-LANDSLAG

 
6 - 9/12
Landslagsläger på Bosön
Måns Ekvall, Gustav Jarl, Måns Lagmark, Fredrik Widlund

 

11 - 13/9
Dubbellandskamp, Sverige - Slovakien (Karlskrona)
Gustav Jarl

 

6 - 13/2
Landslagsturnering, La Manga
Gustav Jarl

 

P16-LANDSLAG

 
29 november - 2 december
Landslagsläger, Bosön
Elias Andersson, Anton Kinnander

 

29/9 - 4/10
EM-kval, Sverige - Irland, Sverige - Rumänien, Makedonien - Sverige
Elias Andersson

 

11 - 13 september
Dubbellandskamp, Sverige - Skottland
Elias Andersson

 

5 - 12 augusti
Nordisk pojkturnering, Färöarna
Elias Andersson

 

29 - 31 maj
Dubbellandskam, Bulgarien - Sverige
Elias Andersson

 

29 mars - 1 april
Landslagsläger, Bosön
Elias Andersson, Jon Birkfeldt, Anton Kinnander

 

P15-LANDSLAG

 

13/12 - 16/12
Landslagsläger, Bosön
Måns Herrmann, Yonathan Getachew, Anton Olsson

 

18/9 - 20/9
Dubbellandskamp, Sverige - Norge
Måns Herrmann

 

21/8 - 23/8
Dubbellandskamp, Finland - Sverige
Måns Herrmann

 

6/8 - 9/8
Landslagsläger, Bosön
Måns Herrmann

NYHETER

U17: Inför HIF-Kalmar FF

2018-10-13 18:16

Imorgon söndag väntar ny hemmamatch för U17-laget då Kalmar FF…

LÄS MER

U19: Inför HIF-Öster

2018-10-12 21:27

Imorgon lördag spelar HIF U19 mot Östers IF på bortaplan.…

LÄS MER

Sportbaren håller extraöppet och visar AFC – Falkenberg söndagen den 21 oktober

2018-10-12 15:18

Söndagen den 21 oktober klockan 15:00 möts AFC Eskilstuna och…

LÄS MER

Se Alltid Fullsatt avsnitt 12 här!

2018-10-10 19:53

I Alltid Fullsatt delar Daniel Andersson med sig av sina…

LÄS MER

Rösta på årets HIF:are 2018!

2018-10-10 17:28

Var med och rösta fram årets HIF:are! Vid säsongens sista seriematch…

LÄS MER

Adam Kaied kallad till P16-landslagssamling

2018-10-09 16:41

HIF:s Adam Kaied är kallad till P16-landslagets Future Team-samling på…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...