• ...
  • ...
  • ...
  • ...
  • ...

Landslagsuppdrag 2011

A-LANDSLAG

 

15-24 januari
Landskamper mot Sydafrika & Mocambique, Sydafrika
Pär Hansson, Joel Ekstrand, Marcus Nilsson, Alexander Gerndt, Rasmus Jönsson

 

5-10 februari
Landslagsläger, Cypern
Alexander Gerndt

 

7-10 februari
Landskamp för Finland, Belgien
Hannu Patronen

 

24-28 mars
Landskamp, Kosovo
Ardian Gashi

 

29 mars
EM-Kval, Råsunda Stadion
Alexander Gerndt

 

3 juni
EM-Kval, Moldavien - Sverige ( Zimbru, Chisinau )
Alexander Gerndt
Pär Hansson är 3:e Mv.

 

7 juni
EM-Kval, Sverige - Finland ( Råsunda Stadion, Solna )
Alexander Gerndt
Pär Hansson är 3:e Mv.

 
10 augusti
Landskamp, Ukraina - Sverige ( Metallist Arena, Kharkiv City )
Pär Hansson

 
2 september / 6 september
Landskamp, Ungern - Sverige / San Marino - Sverige
Pär Hansson

 

U21-LANDSLAG

 

9 februari
Landskamp, Portugal-Sverige ( Estadio Municipal, Cartaxo )
Rasmus Jönsson

 

24 mars
Landskamp Italien-Sverige (Giglio, Reggio Emilia)
Rasmus Jönsson

 

24 mars
Landskamp Italien-Sverige ( Giglio, Reggio Emilia )
Rasmus Jönsson

 

2 juni
Landskamp Norge-Sverige ( Briskby, Hamar )
Rasmus Jönsson

 

6 juni
Landskamp Sverige - Serbien ( Falkenbergs IP )
Rasmus Jönsson

 

10 augusti
Landskamp Sverige - Holland ( Landskrona IP )
Rasmus Jönsson
Simon Thern

 

P19-LANDSLAG

 

5-12 februari
Landslagsturnering, La Manga
Joseph Baffo, Abdul Khalili, Simon Thern

 

P18-LANDSLAG

 

7-10 februari
Landslagsläger, Bosön
Andreas Linde, Lucas Ohlander

 

31/5 - 2 juni
Dubbellandskamp mot Polen, spelas i Örebro
Andreas Linde, Lucas Ohlander

 

9 - 11 augusti
Dubbellandskamp mot Finland, spelas i Uleåborg
Andreas Linde

 

4 - 12 oktober
EM-Kvalturnering i Halland,
Andreas Linde

 

P17-LANDSLAG
13 - 15 september
Dubbellandskamp mot Slovakien
Mattias Freij, Rasmus Lindgren

 

8-11 dec
Landslagsläger på Bosön.
Mattias Freij, Rasmus Lindgren, William Kvist, Linus Müller

 

P16-LANDSLAG

 

31 mars-3 april
Landslagsläger, Bosön
Gustav Jarl, Robert Mirosavic

 

10-12 maj
Landskamp, Wales
Gustav Jarl, Robert Mirosavic

 

1 aug-8 aug
Landskamp, Nordisk Pojkturnering
Gustav Jarl, Robert Mirosavic

 

30 aug-1 sep
Dubbellandskamp Slovakien ( Lund, Staffanstorp )
Gustav Jarl, Robert Mirosavic

 

P15-LANDSLAG

 

23 aug-25 aug
Dubbellandskamp mot Findland, spelas i Bredbyn på Olympia och på Nipvallen i Sollfteå
Elias Andersson, Jon Birkfeldt

 

1-4 dec
Landslagsläger på Bosön.
Elias Andersson, Jon Birkfeldt, Joel Ahlberg, Anton Kinnander

NYHETER

Inbjudan till öppet hus på Olympia!

2018-01-17 18:30

Kära medborgare i “Familjen Helsingborg”! Lördagen 27 januari mellan kl…

LÄS MER

Säsongsstart för Linos Café – som nu även finns som podcast!

2018-01-17 16:00

Fredrik Liverstam är först ut i podden Linos Café med…

LÄS MER

Ny webbshop för HIF

2018-01-16 17:00

Vi kan med glädje informera att Helsingborgs IF under februari…

LÄS MER

HIF – Mjällby AIF kommer att livesändas gratis för alla medlemmar!

2018-01-15 17:00

Den 27 januari tar HIF emot Mjällby AIF i årets…

LÄS MER

Oke Akpoveta tillbaka i full träning

2018-01-15 12:37

Oke Akpoveta opererade sitt knä i slutet av oktober månad…

LÄS MER

...
...
...
...
...
...
...
...
...
...
...